מה עדיף מחשב נייד או נייח

לבחור בין מחשב נייד לבין מחשב נייח יכולה להיות ההחלטה שמפרידה בינך לבין העסקה הבאה שלך, במה לבחור, מה מהם עדיף? אנחנו פה לעזור

ההחלטה בין מחשב נייד למחשב נייח היא החלטה גדולה, מחשב זה לא הוצאה קטנה והיא יכולה להשפיע על אופן ההתנהלות שלך עם המחשב בצורה מאוד משמעותית, וכידוע בעולם האלקטרוני של היום – ההתנהלות עם המחשב היא הכל.

נו, אז מה עדיף מחשב נייד או נייח?

כמו בכל החלטה, יש פה שיקולים שחלק מהאנשים ימצאו רלוונטיים וחלק מהאנשים בכלל לא יתייחסו אליהם כשיקול. לכן החלטנו לספק לכם בקצרה כמה יתרונות וחסרונות של מחשבים ניידים, וכמה יתרונות וחסרונות של מחשבים נייחים.

אז בואו נתחיל.

למה בכלל לקנות מחשב נייח?

לכאורה, מחשב נייד נשמע כמו הבחירה המובנת מאליה.. במיוחד בעידן הנוכחי בו מחשבים ניידים הם כל כך מתקדמים, אך האם זה נכון? 

ניידות, ביצועים וחופש – אין איפה לטעות

בזכות העובדה שכל רכיבי המחשב נכנסים בתוך עטיפה אחת קטנה, המחשב הנייד מאפשר חופש ותנועתיות שלפני 50 שנה רק היה אפשר לחלום עליהם. מחשב נייד מאפשר עבודה ברמה גבוהה מכל מקום בעולם.

מה עדיף מחשב נייד או נייח

היום, חלק מהמחשבים הניידים נפתחים לטאבלט מה שמאפשר עבודה מאוד נוחה כמעט בכל מצב. עם מסכי מגע באיכות גבוהה – כמעט ואין סיבה לרכוש טאבלט בנפרד.

בנוסף, אם פעם מחשב נייד היה מסורבל ועם ביצועים פחותים משמעותית, היום בזכות ההתקדמות הטכנולוגית – כבר כמעט ואין הבדל בין מחשב נייד לנייח מבחינת הביצועים שלו, אז מה בכלל היתרון בלרכוש מחשב נייח?

נו, אז מה בכלל היתרון בלרכוש מחשב נייח?

שאלה יפה, לכאורה היום עם ההתקדמות הטכנולוגית, מחשב נייח נשמע כמו רעיון מיושן וחסר מעוף. למה להשקיע במחשב נייח אם גם ככה בקרוב נזרוק אותו לטובת מחשב נייד עם אותם הביצועים?

הרבה לא יודעים, אבל יש הבדל בין רכיבים של מחשב נייד למחשב נייח, לדוגמה, מעבד i5 של אינטל, כל דור מגיע בגרסה לנייחים בגרסה לניידים.

הגרסה לניידים צריכה לעבוד על בטריה, אז לרוב היא מתוכננת במיוחד כדי שתעבוד הכי טוב עם הכי פחות חשמל, זה עובד – אבל אי אפשר להגיד שזה לא פוגע בביצועים.

כמובן כשיש לך מחשב נייח, לרוב קל לפתוח ולתקן אותו בעצמך, אך תיקון מחשבים ניידים הוא שונה.

מפאת הרכיבים הקטנים, המורכבים בצפיפות והנדסה מדויקת להחריד – לפתוח מחשב נייד בבית ולתקן אותו מעלה חשש חדש בקרב הרבה אנשים, רבים מעדיפים לשלוח את המחשב לתיקון במעבדה.

לרוב, אם תשאלו פיזיותרפיסט – לא מומלץ לעבוד עם מחשב נייד, הוא לא ארגונומי, מכריח את הצוואר להיות בזווית לא טבעית והמקלדות הקטנות והעכבר שמים את הגוף במצבים לא בריאים אשר בטווח הרחוק יכולים ליצור נזקים.

בנוסף, במחיר של מחשב נייח, תוכלו לקבל ביצועים זהים למחשב נייד במחיר זהה או מופחת שיאפשר לכם לרכוש מחשב נייד זול בנוסף לו.

עמדת עבודה לפטופ

כן אבל…

עם כל היתרונות של מחשב נייח, ביצועים זהים במחיר זהה או זול יותר, רכיבים חלשים חוסכי בטריה במחשבים ניידים והקלות בתיקונים ביתיים – רבים עדיין מעדיפים מחשבים ניידים. קשה להאשים אותם כיוון שעם כל הסיבות שפורטו פה, יתרון אחד של המחשבים הניידים עולה על כולם.

העובדה שרמת המחשבים הניידים בזכות ההתקדמות הטכנולוגית של היום הגיעה כל כך רחוק, מאפשרת עם כל החסרונות של מחשב נייד – לקנות מחשב נייד ברמה גבוהה, עם ביצועים שמספקים כמעט כל אדם והכל בחבילה הרבה יותר קומפקטית.

אז היתרונות והחסרונות פה לפניכם, וכמובן לבחירתכם, בשורה התחתונה אם אתם צריכים ביצועים גבוהים במחיר זול וניידות היא לא פקטור – מחשב נייח זו הבחירה הנכונה.

אבל אם מקסימום ביצועים במינימום הוצאות זה לא הקטע שלכם, ודווקא ניידות והיכולת לעבוד מכל מקום זה קורץ לכם… טוב אז התשובה ברורה 🙂

נרגיע ונאמר שהיום גם המחשבים הניידים וגם הנייחים הם ברמה גבוהה ולרוב יענו לכם על הדרישות ככה או ככה, אז צאו לשופינג ותתחדשו לכם !!

בהצלחה, צוות ProPro.