תיקון מחשבי אפל – במעבדה מקצועית

תיקון מק – אומנות תיקון התפוח

תיקון מחשבי אפל אינו דומה לתיקון מחשב PC מאחר וקיימת שונות מובנית בין מחשב מק מבית אפל לבין מחשב שאינו מבית אפל.

השונות אינה רק ברמת התוכנה ומערכות ההפעלה אלה כמובן גם במבנה הטכנולוגי של המחשב שאינו דומה מבחינת החומרה למחשבים שאינם אפל.

בידול משמעותי זה אשר נובע ממדיניות מוצהרת של אפל. אפל יצרנית מק, מבקשת להדגיש ולשמר את השוני הקיים בין מוצרי אפל לבין מוצרים שאינם מתוצרת אפל (PC).

השוני וייחודיות מציבים אתגר בפני מי שמתפקידו לבדוק לאבחן ולבצע תיקון מק כאשר מתעוררת תקלה.

ראוי לציון שמוצרי אפל, כמו מוצרי PC, נמכרים בדרך כלל עם כתב אחריות המכסה בתקופה הראשונה את כל המצבים בהם נדרש תיקון מק, אם בשל תקלה פיזית נראית לעין ואם בשל תקלה ברכיבי חומרה או בתוכנה.

תיקון מק יבוצע במקרים אלה על ידי מעבדת שירות של אפל הפועלת מטעמה ואולם במקרה זה, כמו במרבית המקרים בהם כאשר מסתיימת תקופת האחריות.

ואז בשל תקלה זאת או אחרת כאשר מגיעים אל מעבדת היצרן לרוב מחירו של תיקון מק, יעלה יותר באופן משמעותי, בהשוואה לתיקון במעבדה מקצועית שמתמחה בתיקון מק אך אינה פועלת מטעם היצרן.

נציין שתופעה זאת ידועה גם בהקשר של תיקון רכבים, אשר האחריות שלהם פגה.

כאשר משווים בין תיקון הרכב במוסך החברה לבין מוסך מורשה ומיומן שאותו אנו מכירים, הרי שמחיר התיקון ואיכות התיקון עומדים ביחס הפוך לשירות אותו נקבל ממוסך היצרן.

כלומר איכות התיקון של המוסך הרגיל תהייה גבוהה משל מוסך היצרן ועלותו ברוב המקרים נמוכה באופן משמעותי.

תיקון מחשבי אפל

תיקון מק במעבדה חלופית ייעודית

כאמור, מבנה החומרה של מחשבי אפל שונים מהותית ממחשבים שאינם מתוצרת החברה (PC), משכך גם טכנאי מחשבים מיומן בתיקון מחשבי PC שאינם תוצרת אפל, יתקשה לבצע אבחון תקלה ייסודי לרמת הרכיב, מאחר שנדרשים כלי מעבדה ייעודיים לשם כך.

מבנה החומרה השונה והצורך בהיכרות עם רכיבים שונים ותפקוד, מצריך הן ידע והן אמצעים טכנולוגיים אשר ברוב המקרים יימצאו במעבדת מחשבים מקצועית ולא יימצאו אצל טכנאי (מיומן ככל שיהיה).

כמו בהרבה מקרים, בסבירות גבוהה, שכאשר יש לכם תקלה במק, הרי שהן במעבדת אפל והן טכנאי PC רגיל ימליצו על החלפת מכלולים שלמים של חומרה במקרה הטוב או פסילת המכשיר מחוסר כדאיות לתקן בשל עלות גבוהה.

מעבדת מחשבים מקצועית בעלת האמצעים הטכנולוגיים הייעודיים תוכל לאבחן עבורכם תקלה ולבצע תיקון מק גם ברמת הרכיב כך שעלות התיקון תהייה נמוכה באופן משמעותי וניתן יהיה להמשיך ולהשתמש במחשב ללא הוצאה מיותרת על מכשיר חדש.

המלצתנו היא לפנות למעבדה המתמחה בתיקון מחשבים, תיקון מחשבים ניידים כולל תיקון מחשבי מק.