מה עדיף ונטוזה או ידית ואקום חשמלית

במה כדאי להשתמש להנחת אריחים מדוקקים או התקנת גופי זכוכית גדולים

כאשר עובדים בהתקנת לוחות גדולים מה עדיף ונטוזה חשמלית או ידית ואקום ליעילות ועבודה ברצף

מה עדיף ונטוזה או ידית ואקום חשמלית היא שאלה הנוגעת לכמות השימושים שנעשים בידית ואופי העבודה.

כיום לשימוש מקצועי בוחרים על פי רוב בעלי מקצוע לרכוש ידית ואקום חשמלית נטענת עוצמתית, המספקת טווח עבודה רציף גם בעבודה עם משקלים כבדים, לוחות או גופים בעלי שטח פנים שאינו אטום לחלוטין.

ישנם מתקני ונטוזה חשמלית המתוקנים על כלים מיוחדים להרמת זכוכית אולם מולם יש ידית ואקום ידנית חשמלית בעלת כושר הרמה ללא תחרות בשוק כיום.

לביצוע עבודה ורסטילית מה עדיף ונטוזה או ידית ואקום חשמלית

ונטוזה רגילה מוגבלת ביותר ואינה מסוגלת להניף או לשאת לוחות וגופים בעלי שטח פנים שאינו אטום באופן מוחלט כגו זכוכית או אריחי קרמיקה חלקים או שיש קיסר אטומים לחלוטין.

גם בהרמת זכוכית המשקל אותו יכולה לשאת ונטוזה רגילה מוגבל ביותר בעוד שימוש בידית ואקום חשמלית מאפשר הרמת משקלים גבוהים יותר מיכולתו של אדם בודד להרים על מנת להבטיח הצמדות רציפה ללא תקלות.

מה עדיף ונטוזה או ידית ואקום חשמלית

מה הם השימושים אפשריים בעת עבודה עם ידית ואקום חשמלית?

לפניכם רק מספר דוגמאות לשימושים בידית ואקום חשמלית אל מול המוגבלות של עבודה עם ונטוזה רגילה בהנפת זכוכית או גופים אטומים בלבד.

יש לזכור כי בתשובה על השאלה מה עדיף ונטוזה חשמלית או ידית ואקום יש לקחת בחשבון גם את המשקל המקסימלי לנשיאה העולה לאין ערוך בשימוש בידית ואקום חשמלית.

1 – הרמת גוף או לוח בטון אדריכלי

ניתן להצמיד ידית ואקום חשמלית לגוף או לוח בטון מחוספס במשקל של 80 ק"ג לצורך העברה ו/או התקנה בטוחה מבלי להסתכן באחיזה ידנית לא בטוחה.

2 – הנפת העברה והצבה של קירות גבס

ידית ואקום חשמלית יכולה לשאת עד 75 ק"ג של לוח קיר גבס מה שמאפשר עבודת התקנה יעילה ורציפה (ידית ואקום חשמלית נטענת מגיעה עם מטען וסוללה נוספת).

3 – התקנת פנלים וקירות עץ הנפת לוחות עץ ודיקטים עבים

כושר הרמה מרבי של לוחות עץ הוא 100 ק"ג המאפשר אחיזה בטוחה והרמה והעברה של לוח עץ לצורך עבודה או התקנה.

4 – העברה והתקנה של אריחים מדוקקים

ידית ואקום חשמלית יכולה לשאת אריח קרמיקה מדוקק במשקל של 170 ק"ג אך על פי רוב להנחת אריחים מדוקקים יש צורך בשני מכשירים מפעת גודל האריח.

5 – התקנת גופי זכוכית גדולים (דלתות, מעקות וכו')

בניגוד למכשיר ונטוזה ידנית ידית ואקום חשמלית ידנית יכולה לשאת לוח זכוכית גם כאשר משקלו הוא עד 170 ק"ג לצורך התקנה בטוחה.