פוליאוריאה – חוזק, גמישות הגנה אטימה, עמידות – ספרי כהרף עין

ציפוי התזה מתקדם וייחודי – ספרי פוליאוריאה

פוליאוריאה – שילוב 2 מרכבים המתאחדים לידי ציפוי בעל תכונות הגנה ועמידות מרחיקות לכת.

חברת המתמחה בביצוע ציפוי פוליאוריאה מתקדם בהתזה. סדנת הבוטיק המיועדת לספק לשוק הפרטי גישה למגוון מוצרי איכות בתחום ציפויי רכב ייחודיים ובדגש על Automotive Customizing Polyurea.

הציפוי באקסוליינר (פוליאוריאה) הוא ייחודי באיכותו. רכיבי פוליאוריה אשר מתקבצים בעזרת מתקן התזה ייעודי ליצירת ציפוי בעל תכונות חשובות לכל ציפוי של חלקי רכב אך בעיקר כאשר מדובר באותם חלקים ברכב אשר חשופים לבלאי או פגיעה מעצם השימוש בהם.

יש לציין כי ציפוי פוליאוריאה (אקסוליינר) משמש גם בתחומים רבים לשם יצירת שכבת הגנה מבודדת למטרות שונות ומגוונות כגון: מניעת החלקה, חיבור, אטימה ועד יצירת שכבה מונעת פיצוץ.

ציפוי פוליאוריאה, Polyurea (אקסוליינר) משמש לביצוע שיפורים ושדרוגים בכלי רכב, סירות ואפילו במטוסים. חוזקו של החומר והעובדה כי לצד החוזק והעמידות הינו בעל גמישות שמשת לעתים אף את יצרני מערכות הגנה להשתמש בחומר כשכבת הגנה נוספת מפיצוץ.

החומר מצטיין במקדם חיכוך גבוהה ולכן משמש גם למניעת החלקה הן של מוצרים וסחורות כאשר החומר מצפה ארגזי מטען או משטחי מטען והן של בני אדם כאשר החומר משמש לציפוי של מדרגות ומקומות מדרך לאנשים.

אחת התכונות הבולטות של פוליאוריאה היא תהליך ההתייבשות הראשוני המואץ שלה. כ 4 שניות לאחר ששני החומרים המרכיבים את הציפוי הייחודי אקסוליינר, מותזים על המשטח המיועד לצביעה, חלה התקשות ראשונית משמעותית אשר מתגבשת ושומרת על צורתו של החומר על המשטח.

התהליך המהיר, ואיכויות נוספות אך בעיקר החוזק והגמישות מעמידות את ציפוי האקסוליינר ביתרון ברור על מגוון ציפויים אחרים המועדפים על ידי בעלי מוסכים ורכבים העוסקים בתהליכי התאמה מיוחדים של כלי רכב.

נדגיש שכיום ניתן לבעלי רכב פרטיים או בעלי חברות העוסקות בתחום ההתאמות של כלי הרכב Automotive Customizing גישה לאחד הציפויים הנחשבים חזקים ועמידים ביותר, הקיימים כיום.

ספרי פוליאוריאה – אקסוליינר

אקסוליינר – התזה מתקדמת ייעודית של פוליאוריאה (Polyurea) מתבצעת על ידי מתקן התזה ייעוד אשר שואב בו זמנית שני כימיקלים שונים.

עירוב הכימיקלים מתבצע על ידי דיזה (פיית התזה) ייחודית אשר יצרת עירוב בין שני הכימיקלים באופן מבוקר בעת היציאה וכאשר החומר נוחת על המשטח המרוסס מתרחשת הריאקציה בין שני החומרים אשר הופכת אותם לאחד החומרים החזקים והעמידים בעל כושר שרידות גבוה ביותר גם כאשר הייעוד של המשטח הוא חיכוך יומיומי.

תכונה לא פחות חשובה היא ההידבקות של אקסוליינר למשטח עליו רוסס בעצמה רבה כך שלא ניתן לנתקו.

דוגמאות למשטחים אשר ציפוי בפוליאוריאה מעניק להם שדרוג משמעותי ניתן למצוא הן בתחום רכבי העבודה בציפוי משטחי הארגז של טנדרים אך גם בציפוי מלא של כל הרכב כחלק בלתי נפרד מתהליכי Automotive Customizing של רכבי פנאי ונוי.

שימוש נוסף אופייני כיום היא ברכבים משוריינים. העמידות, החוזק והגמישות של פוליאוריאה משמשים יצרני רכבים ממוגנים ליצירת שכבת הגנה ואטימה של הרכב.