הדפסה ורקמה ממוחשבת

הדפסה ורקמה ממוחשבת – שיחזור ושימור רגשות בעידן הדיגיטלי

במהלך חיינו אנו חווים אין ספור רגעים משמעותיים. חלקם אנו מעדיפים לשכוח וחלקם אנו מעוניינים לנצור, לשמר ולעתים אפילו לשחזר בעיני רוחנו על מנת לחזור ולחוות את ריגושי העבר. העידן הדיגיטלי משופע בטכנולוגיות שיחזור אין סופיות של תמונות מן העבר בדמות מצלמות הטלפונים ואפליקציות העריכה של תמונות וסרטים כאחד.

אכן שימור דיגיטלי זה של רגעים מהעבר. הן של אלמנטים ויזואליים (תמונות) והן קטעי ווידאו מלווים בקול מאפשרים לנו להיזכר ובעיקר לצפות ברגעי עבר אלה, אולם כאשר ברצוננו לשחזר רגעים שחלפו או לייצר רגעים שזיכרונם לא ימחה, עלינו להיעזר בטכנולוגיות דיגיטליות מתחום הדפוס והרקמה.

בעזרתם של אמצעים טכנולוגיים אלה כגון: מדפסות צבע משוכללות, מכונות רקמה ממוחשבת מדפסות להדפסי חולצה וכו'.
ניתן ליצור הדפסה על קנבס או הדפסה על חולצות, של אלמנטים וויזואליים דו ממדיים, מבחינה פיזית, אך רב ממדיים ובעלי משמעויות עמוקות ולעתים אין סופיות מבחינת עוצמת הרגש וההשפעה על זיכרונות העבר כמו גם על הוויית קיומנו העכשווית.

לפנינו דוגמא מצוינת לשילוב שבין טכנולוגיות חדישות ומתקדמות של עיצוב וצילום דיגיטלי בשילוב של הדפסה על קנבס. טכנולוגיית ההדפסה ובעיקר זו הדיגיטלית הצבעונית הינה חדשה יחסית, אולם לצידה השימוש בקנבס אינו חדש כלל ועיקר.

הקנבס משמש מאות בשנים, כ-800 שנה, כמצע לציירים בני תרבויות שונות, לצורך ציורם של אירועים היסטוריים כמו גם דיוקנאות של דמויות בעלות משמעות, הן תחום הדת והן מחיי היומיום.

אנו יודעים שבעבר וגם כיום, מקובל שבעלי אמצעים בתרבויות שונות משלמים הון רב לציירים בעלי יכולת בתחום להנציח את עצמם בעזרת ציור בצבעי שמן על קנבס. השילוב של צבעי שמן וקנבס הינו שילוב עמיד באופן משמעותי ביותר, בפני תהפוכות הזמן. לכן השיטה שהייתה מקובלת ואהובה על בני המעמד הגבוה מזה מאות שנים הינה ציור בצבעי שמן על קנבס.

יש לציין שגם בהדפסה על קנבס והדפסה על חולצות נעשה שימוש בצבעים בעלי עמידות גבוה ביותר ומכאן שלתמונה שנוצרה על ידי הדפסה על קנבס בעזרת צבעי שמן או אקריל, אורך חיים כמעט זהה לציורי השמן על קנבס הגדולים ביותר.

כאשר מדובר על הדפסה על חולצות הרי שהמשתנה שישפיע על שימור איכות התמונה המודפסת הינו מספר הכביסות ואיכות הכביסה.

רקמה ממוחשבת

הבחירה בין רגעי העבר לריגושים שעוד יגיעו

בשני המקרים שלפנינו, הן בהדפסה על קנבס והן בהדפסה על חולצות, נעשה שימוש בטכנולוגיות הדפסה מתקדמות ומשוכללות ביותר שמטרתן להצליח ולשחזר על גבי הבד או הקנבס את התמונה, הציור כפי שהוא נראה במקור.

איכויות ההדפסה החדישות מאפשרות לנו להגיע לרזולוציות הדפסה וצבעים מדהימים שכמעט ומשתווים לצבעי המקור במקרה ומדובר בהדפסה על קנבס של ציור או צבעים ורזולוציות הדפסה של תמונה מצולמת שגורמות לנו לחשוב שלפנינו תמונה שהודפסה על נייר פיתוח באמצעות טכנולוגיות פיתוח צילומים מסורתית.

ובכל זאת קיים הבדל בין הדפסה על קנבס והדפסה על חולצות. בהדפסה על קנבס אנו משחזרים תמונה מן העבר. תמונה שאמורה לחדש ולהזכיר לנו דמות או דמויות אהובות, נופי עבר מרגשים במקומות שבהם היינו או לעתים נבחר תמונות שמאפשרות לנו להתחבר אל מקומות, נופים או דמויות אליהם אנו שואפים להתחבר בעתיד.

הדפסה על חולצות הינה לרוב דרך מצוינת לציין אירוע מרגש אליו אנו מתכוננים כמו הדפסת על חולצות לכבוד גיוסו של בן משפחה או שיחרורו מהצבא.

הדפסה על חולצה תמונה קבוצתית לאירוע כמו פגישת מחזור או סיום קורס צבאי או אזרחי כאחת. כאן אנו יכולים לראות את השימוש בתמונות מן העבר על מנת להחיות ולהעצים את ריגושו של הרגע ואולם ניתן בעזרת הדפסה על חולצה של תמונה מתאימה והוספת כיתוב ליצור מתנה משמעותית שתעצים את ההווה ותשמש כחלק מאירוע משמעותי והחולצה מהווה מאין ציון דרך לאירוע זה.

כיום ניתן להזמין הדפסה על קנבס, רקמה ממוחשבת על מגבות, חלוקים ועוד בכל הגדלים. עומדת לרשותכם האפשרות לביצוע רקמה של תמונות ועיצובים דיגיטליים.