משרד אדריכלים לבנייה רוויה ירוקה

בנייה רוויה ירוקה – משרד אדריכלים עם דגשים עכשוויים

בנייה רוויה

אורתם הוא משרד אדריכלים קטן ודינמי בעל נטיות התחדשות מושרשות עמוק בעצם מהותו של המשרד וישיבתו בסביבה שכל כולה מועדת לשינויים והתחדשות מתמדת.

משרדנו מספק שירותי ייעוץ ותכנון אדריכלי ומתמחה בבנייה רוויה בשילוב כל הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הבנייה הירוקה גם במבנים שאינם צמודי קרקע.

משרד אדריכלים אורתם עוסק בבנייה רוויה, מבני ציבור וצמודי קרקע ומתמחה בהטמעת גישות עכשוויות בתחום חיסכון, שימור וייצור אנרגיה חלופית. לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית צרו קשר.

השפעות הבנייה הירוקה על משרד אדריכלים בתחום הבנייה הרוויה

בישראל הולך ותופס את מקומו גם בבנייה רוויה, הטרנד שרבים מהאדריכלים התעלמו ממנו בתחילה.

בעיקר כשמשרד אדריכלים גדול מעורב בתכנון, ובעיקר כשבראשו של משרד אדריכלים זה עומדים אדריכלים וותיקים ושמרניים, שמתקשים להתמודד עם חידושים ושינויי גישה בתחום הארכיטקטורה והנדסת הבניין המתחדשת.

תהליכי המחקר והפיתוח של טכנולוגיות בנייה ירוקות ושילובן במבנים צמודי קרקע ובבנייה ירוקה מצויים עדיין בתהליכי פיתוח, בדיקה ואישורי תקינה אולם רבות מהטכנולוגיות כבר אושרו וניתן לעשות בהם שימוש בבנייה רוויה ובצמודת קרקע כאחת.

(כאשר מחפשים משרד אדריכלים שיתכנן וילווה את הפרויקט שלכם, מומלץ להיעזר במשרד אדריכלים שמשלב בתכניותיו את מרב החידושים בתחום זה ללא קשר למאפייני המבנה).

במקומות רבים בפריפריה ובעיקר בישובים כפריים מוקמים מבנים שמרביתם צמודי קרקע, לעתים בני שתיים עד שלוש קומות, בשיטות בנייה ירוקות מגוונות מאוד.

בנייה ירוקה זאת מהווה מאין ניסיונות חלוציים לשלב ולממש שיטות בנייה שונות כחלק מתהליכי ניסוי ופיתוח על ידי גורמים פרטיים (אנשים "משוגעים לדבר" שבונים את ביתם הם"), ולעתים מעורב בהליך זה משרד אדריכלים שנכון להשקיע משאבים בשילוב שיטות חדשות והתאמתן לתקני הבנייה המקומיים.

בבנייה רוויה, נדרשת מכל משרד אדריכלים העוסק בתחום, גישה פתוחה וחדשנית באשר לשילובן של שיטות וטכנולוגיות בנייה אלה.

בנייה רוויה

משרד אדריכלים

לדוגמא, אם בבנייה רגילה, ניתן לשלב קש כחומר בידוד בין שני צידיו של קיר העשויים בוץ (חומר ולבנים…) הרי שמרגע שמדובר בנבנה בעל מספר קומות הרי שטכנולוגיה זאת גם אם היא מעולה, יעילה, חסכונית ומתאימה למבנה חד או דו קומתי הרי שכאשר מדובר במספר קומות נדרשות התאמות.

משרד אדריכלים שמתמחה בבנייה רוויה בשילוב טכנולוגיות ירוקות ידע לבצע את הסינון הראוי. לצד הניסיון לשלב בתכנון הארכיטקטוני גישות עכשוויות לאופיו של המבנה ולהטמיע במבנה, גם בבנייה רווייה את מרב האלמנטים ההנדסיים הנובעים מהגישה הירוקה לשימור, ניצול וייצור האנרגיה.

אורתם משרד אדריכלים בעל ניסיון וידע רב בתחום שילוב הטכנולוגיות הירוקות בבנייה רוויה לקביעת פגישת ייעוץ לגבי כל סוגי הבנייה, כפרית, עירונית ומבני ציבור ומבני חינוך צרו עמנו קשר..